7 способів плідно пережити Великий Піст і не відмовлятися від їжі

Зміна дієти або відмова від певних продуктів тобі не до снаги? У цій статті знайдеш цікаві альтернативні способи гідно пережити Великий Піст.

1.Будь творчим

Намалюй картину, створи блог, заспівай, скомпонуй музику для молитви прослави, займись доброчинністю і т.п.

Господь наділив тебе талантами, почни їх використовувати, аби привести ще більше людей до Бога. Може, ти саме починаєш відкривати свої таланти або ж повертаєшся до них після перерви. Постанови під час посту відкрити або ж розвивати в собі Богом дані здібності й вміння.

2.Пробачай

А ви один до одного будьте ласкаві, милостиві, прощаючи один одному, як і Бог через Христа вам простив! (Еф 4, 33)

Хтось боляче тебе образив? Вже сам вигляд цієї людини викликає в тобі біль і ображеність, що запали глибоко в серці. Щодня пиши щось добре про цю людину і молися за неї до Богородиці Діви.

Адже ми зациклюємося на негативних якостях того, хто нам заподіяв шкоду, та попри це ти маєш протягом 40 днів знаходити і занотовувати добрі риси кривдника. Це допоможе пізнати себе і побачити свою власну причетність до руйнування добрих стосунків. Не топчімося на місці!

Цей піст — це направду нелегкий виклик, зате з таким завданням ми принаймні почнемо процес загоєння ран.

3.Похвали своїх друзів на Фейсбуці

  Щодня потіш добрим словом своїх «фейсбучних» друзів. Твої знайомі — це не просто пости у тебе на сторінці. Зроби їм приємне своєю увагою.

4.Пожертва

Студенту чи комусь із подібними мізерними статками регулярні пожертви на храм навряд чи по кишені. Проте пожертва протягом Великого Посту цілком досяжна. Це маленька частка від твоїх щотижневих видатків. Окрім церкви зараз існує безліч соціальних проектів, які можна підтримати фінансово.

5.Борися зі шкідливими звичками

Я — заскорузла сова зі стажем. Дозволяючи собі вставати по 9:00 (у вихідні дні по 10:00) я ніколи не мав час на вранішню молитву. Ніколи. На цей піст я постановив прокидатися о 8:00, ставати на коліна біля ліжка і читати читання на сьогодні. Нехай піст буде першим кроком до подолання шкідливих звичок.

6.Відвідай самотніх

Поправді кажу вам: що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили. (Мт 25, 40) У наших церковних спільнотах завжди є самотні: люди, які перебувають у лікарні і не має нікого з рідних, аби їх відвідали. Якщо знаєш когось самотнього — відвідай його.

7.Читай щодня по одному псалму

Біблія може здатися довгою і складною для читання. А як щодо псалма раз на день? Один псалом щодня відганяє диявола геть, адже ми можемо не розуміти цього слова, а от сатана розуміє, і втікає, навчають Отці Церкви. Кожен може віднайти псалом, відповідний до свого настрою, досвіду чи тягаря, який доводиться нести. Сподіваємося, що ці сім порад допоможуть віднайти мотивацію і наснагу, щоб пережити цей піст.

Джерело: CREDO